Żyj zdrowo na sportowo

Niedawno w naszym przedszkolu odbył się turniej sportowy „Żyj  zdrowo na sportowo”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki stworzyły kolorowe drużyny: niebieską- Niezapominajki, białą – Stokrotki, zieloną – Koniczynki. Dzieci w tym dniu zmagały się z różnorodnymi konkurencjami sportowymi – była to więc prawdziwa przedszkolna olimpiada. Przed rozpoczęciem zawodów nastąpiło przyrzeczenie sportowe, które odczytała Pani Dyrektor. Po przyrzeczeniu  nastąpiła rozgrzewka, marsz przy muzyce po obwodzie koła z jednoczesnym wykonywaniem ćwiczeń ruchowych oraz zabawa ruchowa przy piosence ,,A ram sam sam”. Jeszcze tylko wspólny okrzyk ” Hip, hip hura, zabawa na sto dwa” i przedszkolaki rozpoczęły zmagania sportowe. Każda z kolorowych drużyn brała udział w trzech konkurencjach sportowych dostosowanych do wieku dzieci. Na zakończenie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i medali oraz wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeniu niespodzianką.

 

Organizator: Jolanta Zwierz

Współorganizator: Katarzyna Pietrzak

Prowadzenie: Jolanta Zwierz, Katarzyna Pietrzak, Barbara Wojtasik

Dekoracje: Katarzyna Pietrzak, Bogumiła Jachimowska

Osoby odpowiedzialne za wykonanie dekoracji dla grup: Anna Skrzoska, Barbara Wojtasik,

Barbara Sosna, Anna Ościłowska, Monika Arent, Anna Frankiewicz, Katarzyna Pietrzak, Jolanta Zwierz, Bogusia Jachimowska

 

tekst: Anna Ościłowska