Zuzia Mistrzynią Ortografii!

Dnia 14.05.2019r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV-VI, który miał na celu wyłonić szkolnego mistrza ortografii. Do rywalizacji stanęło 32 uczniów, którzy zmierzyli się z zadaniami, w których musieli wykazać się znajomością pisowni: ó, rz, ż, ch wymiennego; uzupełnić luki połączeniami literowymi en,em,on,om lub literami ą i ę; zapisać poprawnie tytuły i autorów wybranych przez siebie książek; wykazać się znajomością pisowni nie z różnymi częściami mowy oraz pisowni –i, -ii, -ji. Miło nam ogłosić, że mistrzem ortografii w Naszej szkole została uczennica kl. V D – Zuzanna Kędzierska !!!! Gratulujemy !

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy znajomości tylu różnych zasad, którymi rządzi się polska ortografia!