XXIV Finał Czwartków Lekkoatletycznych

W dniu 16-17 czerwca 2018 odbył się XXIV Ogólnopolski Finał „Czwartków lekkoatletycznych” w Łodzi. Nasza szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 5c w skoku w dal – Treder Oliwia i w biegu na 600 m- Dąbrowska Zuzanna. W finale ogólnopolskim brało udział około 3 tysięcy zawodników z całej Polski bijąc rekordy w swoich rocznikach i w konkurencjach technicznych jak: rzut piłeczka  palantową, skok w dal, skok  wzwyż oraz konkurencjach biegowych bieg na 60 m, 300 m, 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców. W pierwszym dniu odbyły się eliminacje, w których startowała Zuzanna Dąbrowska  w biegu na 600 m uzyskując wynik 2:06,36 zajmując 32 miejsce. Natomiast eliminacje przeszła Treder Oliwia i  zakwalifikowała się do finału w skoku w dal z wynikiem 4,06 m.90 osób z rocznika 2007 brało udział w skoku w dal. Oliwia znalazła się w finałowej trzynastce. Walcząc o dobre miejsce Oliwia zmagała się z anginą, ale mimo wszystko walczyła jak prawdziwy sportowiec zajmując 10 miejsce. Brawo!!!