Wystawa drzew genealogicznych

W klasie czwartej na lekcji historii  pojawiło się pytanie  ucznia: ,, Co to jest drzewo genealogiczne?”  Inne dzieci zapytały co to za gatunek drzewa, gdzie rośnie i jak wygląda. Na te wszystkie pytania odpowiedzieliśmy sobie na zajęciach  dotyczących historii rodziny. Kiedy już wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione  uczniowie zabrali się do pracy- zadawali rodzicom i dziadkom wiele pytań, aby stworzyć drzewa genealogiczne swoich rodzin.  Uczniowie włożyli dużo starań i poświęcili wiele czasu na przygotowanie prac. Badając przeszłość swojej rodziny dowiedzieli się ciekawych rzeczy o najbliższych im osobach, często zobaczyli je w innym świetle. Efekty były niesamowite, powstały bardzo piękne i pełne informacji  drzewa genealogiczne wielu malborskich rodzin. Przez kolejne dni prace uczniów klas IVa, IVb  i IVc ozdobiły szkolną aulę budząc ciekawość i zachwyt innych uczniów.