Wyróżnienie dla Oli Ołowiak

Uczniowie klas: 5b, 5c, 6b i 6c wzięli udział w konkursie  na swoją wersję bajki braci Grimm. Polonistka Pani Mariola Kulpa wybrała 55 prac, które spełniały wymogi regulaminu. Przedmiotem konkursu było napisanie w języku polskim swojej  oryginalnej, kreatywnej nowej wersji. Organizatorem konkursu było Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego przy finansowym wsparciu Goethe-Institut w Warszawie.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkól podstawowych z klas 4-6 województwa pomorskiego. Finał konkursu i wręczenie nagród odbył się w dniu 12 grudnia 2017 roku w siedzibie Centrum Herdera w Gdańsku. Organizatorzy otrzymali kilkaset bajek, spośród których Jury konkursu wyłoniło 10 najlepszych prac.

Jedną z laureatek została nasza uczennica z klasy 6b Aleksandra Ołowiak, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!