Witajcie wakacje roześmiane!

Pożegnania nadszedł czas,wie to dzisiaj każdy z nas.

Lecz się wcale nie smucimy,bo jesienią tu wrócimy.

Do przedszkola i kolegów,uśmiechnięci, z buzią piegów

pełną – opaleni oraz zdrowi,na nowe wyzwania gotowi.

Żegnaj przedszkole ukochane,witajcie wakacje roześmiane!

Przedszkolaki z grupy Niezapominajki zaprezentowały program artystyczny, podczas którego opowiedziały o tym, co robiły przez cały rok w przedszkolu i zademonstrowały nowo zdobyte umiejętności. Maluchy pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele serca i pracy, a zaproszeni goście oraz rodzice nagrodzili występ przedszkolaków gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości Niezapominajki otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.

Równocześnie rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku w grupie przedszkolnej Stokrotki. To było wyjątkowe zakończenie, ponieważ w tym dniu wszystkie przedszkolaki z grupy Stokrotek  przebrane były w piękne stroje piratów. Spotkanie rozpoczęliśmy od wierszyków recytowanych przez dzieci, a następnie zaprezentowaliśmy umiejętności taneczne do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów” wykonując taniec z bum bum rurkami. Następnie zaśpiewaliśmy piosenkę o wakacjach z rodziną. Stokrotki zaprezentowały ponadto swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych dając koncert do „Marsza Radeckiego” Johanna Strussa, grając na trójkątach, klawesach, tamburynach, tarkach, talerzach. Na zakończenie udaliśmy się we wspólną podróż samolotem, do piosenki w języku angielskim „We are Flying.” „Bo to magia jest przedszkola i tej kolorowej tęczy. Tutaj Każdy uśmiechnięty, Tutaj nigdy się nie zmęczysz….” tak pożegnaliśmy rok przedszkolny, aby ponownie spotkać się po wakacjach w grupie starszaków.

Koniczynki, wraz z paniami, postanowiły wyjątkowo uroczyście podsumować ten rok przedszkolny, ponieważ był to ostatni rok spędzony razem. Nasze dzielne dzieci po wakacjach rozpoczną naukę w klasie zerowej, gdzie z nową panią będą poznawać zagadki i tajemnice świata oraz bawić się w wesołe gry i zabawy. Po burzy mózgów i długich naradach, przedszkolaki, razem z panią Basią, Ania i Basią postanowiły przygotować dla rodziców i najbliższych spektal teatralny „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz taniec kowbojski „Swing w uliczce”. Dzieci długo i cierpliwie przygotowywały się do występu, codziennie ćwicząc swoje role i odbywając próby. Rodzice wsparli nas swoimi pomysłowymi przebraniami, przygotowywanymi w domu dla swoich małych aktorów. Bardzo Wam dziekujemy Mamo, Tato, Babciu, Dziadku, za pomoc w tym, tak ważnym dla dzieci, dniu. To dzięki Wam, nasze Koniczynki mogły poczuć się tego dnia jak prawdziwi aktorzy w profesjonalnych kostiumach występując dla Was na scenie. Jesteście nieocenieni, cudowni i wspaniali! Po występie dzieci pięknie się ukłoniły i zebrały gromkie oraz długie brawa. W czasie, kiedy poszły przebrać się do sali w stroje do kolejnego występu, rodzice zebrani na auli, obejrzeli wyświetlany przy pomocy projektora na ekranie, pokaz multimedialny zawierający fotorelację ze wspomnieniami mijającego roku przedszkolnego, przygotowany przez panią Anię. Po filmie Koniczynki pięknie zatańczyły dla gości, po kowbojsku przytupując nogami i kończąc taniec wesołym „Iiiiiii-haaaa!” Zaśpiewały też dla rodziców piosenkę po angielsku „Daddy finger” i wraz z życzeniami obdarowały swoich tatusiów, z okazji ich święta, odznaczeniem „Tata na medal”. Po części artystycznej, nastąpiło wzruszające wręczenie dzieciom dyplomów i pamiątkowych książek. Na zakończenie, panie podziękowały wszystkim za wspólnie spędzone lata i życzyły dzieciom i rodzicom radosnych i pełnych przygód wakacji, przypominając jednocześnie o zachowaniu bezpieczeństwa podczas letnich zabaw i wycieczek.