Witaj nasza szkoło!

Dzisiaj w dniu 02.09.2019 uczniowie, pracownicy i rodzice zebrali się w sali gimnastycznej aby powitać nowy rok szkolny 2019/2020. Po wprowadzeniu sztandarów, odśpiewano hymn państwowy. Zebranych powitał prowadzący spotkanie Pan Piotr Kujawa. Następnie głos zabrała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Pani Elżbieta Sumowska. Przedstawiła zadania szkoły na nowy rok szkolny – priorytety Ministerstwa Edukacji Narodowej, zaznaczyła, że każdy z uczniów będzie zdobywał wiedzę i umiejętności a także kształtował własne postawy. Dodała, że we wspólnej podróży dorosłych i dzieci ważne są; współpraca, zrozumienie, samodyscyplina i odpowiedzialność a także życzliwość i budowanie dobrego klimatu szkoły. Dyrektor z radością przedstawiła wyniki wakacyjnego konkursu – „Widokówka z wakacji”. Łącznie pozdrowiło nasza szkołę – przysyłając widokówki – 264 uczniów. Widokówki spływały z różnych zakątków świata i kraju. Uczniowie i rodzice nadali kartki pocztowe m.in. z Krety, Gdańska, Austrii, Chełma, Włodawy, Lublina, Kaszub, Gór Sowich, Gór Stołowych, Warszawy, Szymbarka, Czarnogóry, Słowacji, Zakopanego, Sopotu, Krakowa, Mazur, Poznania, Torunia, Chłapowa, Malty, Łeby, Borzechowa, Wieżycy, Wałbrzycha, Olsztyna, Ustki, Opola, Bieszczadów, Szymbarka i innych miejsc.

Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2C przysyłając do szkoły 45 widokówek. Klasa ta w nagrodę otrzyma darmowy przejazd na wybraną wycieczkę na terenie kraju. Specjalne nagrody w postaci talonów na zakup książek w księgarni EMPIK, otrzymali następujący uczniowie: Nikola Wypych z klasy 5a, Paweł Obrośliński z klasy 2c, Mateusz Czermak z klasy 3a, Paweł Studziński z klasy 3b, Roksana Puzio z klasy 6c i Oskar Rudnicki z klasy 2b. Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie.

Dyrektor przywitała także wielu nowych uczniów i życzyła im samych sukcesów w naszej szkole. Dodała, że wszystkim w nowym roku życzy w imieniu pracowników – sukcesów, nawiązywania przyjaźni i mądrych oraz dobrych ludzi wokół…

Rok szkolny uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Malborku, (w skład którego wchodzą: Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi oraz Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF) otworzyli okrzykiem – 1, 2, 3, 4…5!