VI Roweriada 2018

W minioną sobotę odbyła się szósta edycja turnieju rowerowo-krajoznawczego Roweriada-Malbork 2018. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny. Drużyna nr 1 w składzie: Maja Buła – kapitan, Małgorzata Rogowska, Robert Puczka, Weronika Żelazko i Jan Rażewski – zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Drużyna nr 2 w okrojonym składzie: Piotr Zakrzewski – kapitan, Jan Grochecki, Nikola Pietruszyńska –  dzielnie walczyła i pomimo braków kadrowych zajęła trzecie miejsce. Brawo!

W turnieju należało zmierzyć się z jazdą na orientację, wykazać się znajomością historii i walorów turystycznych Malborka, pokonać w jak najkrótszym czasie tor przeszkód na rowerze oraz pokonać krótki odcinek drogi w najwolniejszym czasie bez dotykanie podłoża nogami, tzw. test żółwia.

Ogółem nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze, indywidualnie w teście krajoznawczym Piotr Zakrzewski zajął II miejsce, a Robert Puczka III miejsce.

Opiekę nad drużynami sprawowały Panie: Beata Sawaniewska i Karolina Kurapiewicz.