Uczę się bezpieczeństwa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku w ubiegłym tygodniu spotkali się z uczniami klas pierwszych. Funkcjonariusze omówili z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „ Uczę się bezpieczeństwa”. Podczas zajęć policjanci omówili zasady dotyczące bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię, zwrócili uwagę na to, jak ważne przy poruszaniu się po drodze jest posiadanie elementów odblaskowych. Dzieci miały także okazję przypomnieć sobie numery telefonów alarmowych, dowiedziały się jak reagować na obce osoby oraz jak bronić się przed obcym zwierzęciem.

Na zakończenie wszystkim pierwszoklasistom wręczono kamizelki odblaskowe. Spotkanie dla dzieci poprowadzili młodszy aspirant Pani Sylwia Kowalska oraz nasz dzielnicowy Pan Przemysław Chrust. Dziękujemy!