Turniej Recytatorski i Poezji Śpiewanej

W marcu 2018 roku trzy uczennice z naszej szkoły, z najstarszej grupy wiekowej pod opieką Pani Ewy Worożańskiej wzięły udział w tegorocznych eliminacjach powiatowych XXXV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Odbyły się one  w Szkole Łacińskiej w Malborku. Celem konkursu była popularyzacja polskiej literatury pięknej. Kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej. Stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy  oraz sztuką interpretacji, a także promocja osiągnięć uczniów. Wykonawca musiał dobrać tak repertuar, aby on dotyczył ważnych spraw i przeżyć. Był dopasowany do wieku i doświadczeń osoby, która wykonywała dany utwór. Zwracano uwagę na  kulturę mowy, osobowość wykonawcy, ogólny wyraz artystyczny i umiejętność poruszania oraz oczarowania widzów.

Dziewczęta wzięły udział w dwóch kategoriach:. w Turnieju Recytatorskim i Turnieju Poezji Śpiewanej.

W Turnieju Recytatorskim: Karolina Szkurłat  2mg – przygotowana przez Panią Milenę Zwierz zaprezentowała utwory „List do Ludożerców” Tadeusza Różewicza i „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej.

Agata Stodólska z klasy 3eg – przygotowana przez Panią Annę Bajur recytowała dwa wiersze: „Pan tu nie stoi” Stanisława Barańczaka i „Przyjęcie” Doroty Gelner.

Natomiast w Turnieju Poezji Śpiewanej utwory wykonywała Dominika Kuryłowicz z klasy 2pg –  przygotowana przez Panią Annę Bajur. Był to wiersz „Trzeba marzyć” Jonasza Kofty i piosenka „Ocalić od zapomnienia” Marka Grechuty.

Wyróżnienie zdobyła Dominika Kuryłowicz.

Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy!

 Anna Bajur