Turniej Recytatorski – eliminacje powiatowe

23 marca 2018 w sali konferencyjnej Szkoły Łacińskiej  odbyły się Powiatowe Eliminacje do XXXV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Naszą szkołę w grupie wiekowej dzieci starszych – od 4 do 6 klasy szkoły podstawowej reprezentowały dwie uczennice : Martyna Koper i Konstancja Wawrzkowicz z klasy 6c.

Oceniany był dobór repertuaru oraz dopasowanie utworu do możliwości wykonawczych, wieku, wrażliwości i temperamentu recytatora, kultura mowy, ogólny wyraz artystyczny, osobowość wykonawcy i umiejętność poruszania, oczarowywania słuchaczy. Tematyka utworu miała umożliwić zbudowanie osobistej wypowiedzi dotyczącej ważnych spraw i przeżyć, a  interpretacja umiejętnie  zbudować nastrój.

Dziewczęta pięknie zaprezentowały przygotowane utwory. Do konkursu przygotowała je nauczycielka języka polskiego Pani Mariola Kulpa.

Martyna zaintrygowała słuchaczy interpretacją wiersza Juliana Tuwima, ,,Cuda i dziwy”, następnie kusiła i zapraszała w imieniu miododajnej lipy do wypoczynku fraszką Jana Kochanowskiego ,,Na lipę”. Konstancja Wawrzkowicz prosiła nas, abyśmy nie wyrastali z marzeń i  z radością je realizowali, wierszem Joanny Kulmowej, ,,Nie wyrastaj z marzeń ” oraz pozwoliła uczestnikom spędzić kilka chwil w sadzie i wprowadziła w radosny nastrój publiczność i komisję wierszem ,,Dwa wiatry” Juliana Tuwima. Konstancja porwała komisję i otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy dziewczętom i cieszy nas to , że zmierzyły się z niełatwą próbą interpretacji tekstów wybitnych polskich autorów.