Świąteczne spotkanie w Domu Seniora

Dnia 20.12.2018r zespół teatralny Lira , zespół wokalny i grupa taneczna z naszej szkoły odwiedziły Dom Seniora i zaprezentowały podopiecznym przedstawienie świąteczne pt. ”Jest taki dzień…”Nie były to tradycyjne jasełka ,a spektakl teatralno- muzyczno – taneczny. Młodzież włożyła całe serce w swój  występ. Dziewczęta z zespołu wokalnego rozpoczęły spotkanie przepiękną piosenką świąteczną” Coraz bliżej święta”, następnie zaśpiewały kolędę „ Dzisiaj w Betlejem”. Potem odbyła się inscenizacja. Małego Jezuska odwiedzili raperzy, prymus, zły uczeń , biznesmeni, żebrak , nastolatki, nauczyciel i Ojczyzna.  Kwestie mówione przeplatane były tradycyjnymi kolędami. Na koniec zespół taneczny zaprezentował świąteczny taniec. Młodzież otrzymała gromkie brawa. Wzruszeni byli nie tylko pensjonariusze placówki, ale również występujący. Atmosfera, która zapanowała na sali, udzieliła się wszystkim do tego stopnia, że wszyscy zaczęli śpiewać znane kolędy. Pani dyrektor podziękowała młodzieży za piękny, wzruszający występ. Jeden z podopiecznych złożył życzenia , które na długo pozostaną w naszej pamięci.      

 Dom Seniora opuściliśmy przepełnieni emocjami i z przeświadczeniem, że tak niewiele potrzeba, aby uszczęśliwić drugiego człowieka….