Stokrotki – wizyta Mamy Wiolonczelistki

Dnia 25 października naszą grupę odwiedziła mama Ewy – Pani Aleksandra Jaskulska, wiolonczelistka. Dzieci miały okazję poznać nowy instrument muzyczny, który bardzo przypomina im gitarę. Przedszkolaki wysłuchały kilku utworów, które zagrała nam mama Ewy. Ponadto poznały budowę wiolonczeli i porównywały ją do budowy gitary. Okazało się, że wiolonczela  ma tylko 4 struny choć jest o wiele większa od gitary. Dźwięk na wiolonczeli może wydobywać się za pomocą smyczka, co było dla dzieci ogromnym  zaskoczeniem. Każdy z nas mógł dotknąć i zobaczyć z czego składa się taki smyczek.  To był tylko jeden sposób w jaki można grać na wiolonczeli. Przedszkolaki dowiedziały się również, że dźwięk wydobywamy również poprzez szarpanie strun palcami. Każda Stokrotka mogła dotknąć oraz zagrać na tym wyjątkowym instrumencie muzycznym. Przedszkolaki oglądały nuty, a na zakończenie  wspólnie zaśpiewaliśmy gamę C-dur oraz piosenką Panie Janie. To był dzień pełen wrażeń. Dzieci były zaskoczone i bardzo zadowolone. Serdecznie dziękujemy mamie – Pani Aleksandrze Jaskulskiej, za przemiłą, pouczającą wizytę w naszej grupie i zapraszamy ponownie.

Anna Ościłowska – wychowawca