Spotkanie z Ambasadorem Hiszpanii

W lutym młodzież gimnazjalna z nauczycielką języka hiszpańskiego Panią Bogumiłą Grębską spotkała się w Urzędzie Miasta z ambasadorem Hiszpanii Panem Francisco Javier Sanabria Valderrama , któremu towarzyszył konsul honorowy Pan Maciej Dobrzyniecki.  Po spotkaniu z burmistrzem, Panem Markiem Charzewskim, ambasador, któremu towarzyszyła również jego córka Patricia, spotkał się z młodzieżą z naszej szkoły. Uczniowie  zadawali pytania w języku hiszpańskim. Pytali między innymi o to, czy było mu trudno zaadaptować się do klimatu w Polsce, na co ambasador odpowiedział, że najbardziej zaskoczyło go to, że o godzinie 15.30 robi się ciemno, na szczęście dni już się teraz znacząco wydłużyły i częściej świeci słońce.

Na pytanie o ulubioną potrawę bez wahania stwierdził, że numerem jeden jest żurek, a także gęś z żurawiną oraz pierogi z kaczką.  Uczniowie pytali także, czy potrafi już porozumiewać się w języku polskim. Ambasador odpowiedział, że na razie zna kilka podstawowych słów, gdyż  mieszka w Polsce od listopada. Stwierdził również, że nasza młodzież nie różni się znacząco od tej w Hiszpanii, wszyscy są radośni i uśmiechnięci.

Po spotkaniu z młodzieżą ambasador udał się na wizytę do Muzeum Zamkowego w Malborku.