Śnieżne zajęcia

„Zima zima zima, pada pada śnieg…..” – tak dokładnie stało się na zajęciach w grupie Stokrotek. Przedszkolaki nie mogły doczekać się śniegu na dworze, dlatego postanowiliśmy sami zrobić śnieg na zajęciach z sensoplastyki. Śnieg zrobiliśmy z mąki ziemniaczanej i oleju, wykorzystaliśmy różne sposoby mieszania mąki z produktami spożywczymi. Okazało się, że nasz śnieg skrzypi i można z niego lepić kulki. Dzieci stwierdziły że różni się od prawdziwego tym, że nie jest zimny i nie trzeba ubierać rękawiczek, bo ręce nam nie zmarzną. Przedszkolaki odbijały ślady stóp w śniegu oraz rysowały paluszkami śnieżynki i pejzaż zimowy. Takie zajęcia wspierają rozwój zmysłów, pomagają rozwijać wyobraźnię, rozwijają kreatywność. Są doskonałą okazją do ćwiczenia koncentracji uwagi dziecka. Wszyscy bawili się świetnie.

Anna Ościłowska i Ania Frankiewicz – Największa radość sprawiły nam uśmiechy dzieci, które nie chciały kończyć zajęć.