Robotyka w klasie 4e

W naszej szkole  w klasie 4e odbyły się zajęcia z robotyki. Polegały one na przeprowadzeniu spotkania z automatyzacji i robotyzacji. 90 minutowe warsztaty wprowadziły dzieci w świat robotów mobilnych i programowania w graficznym środowisku NXT. Zajęcia te można nazywać nauką chodzenia, bo faktycznie uczono na nich podstaw poruszania robotami mobilnymi i samodzielnymi maszynami. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jakie są rodzaje czujników, jak sterować serwomotorami i jak budować samodzielne roboty, które pomimo napotykanych przeszkód dotrą tam, gdzie chcemy. Dzieci i młodzież budowały i programowały fantastyczne roboty, które biorą udział w niezwykłych wyprawach w kosmos. Kolejne zajęcia odbędą się w ramach współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem – Słodki Smok – w klasach ósmych.

Zajęcia w klasie 4e odbyły się pod hasłem ” Rozwijamy umysły ze Słodkim Smokiem „. Zajęcia w różnych szkołach objęło patronatem Starostwo Powiatowe w Malborku. Pomoc oraz wsparcie na realizację projektu otrzymano również od firmy Kaufland oraz Krajowej Spółki Cukrowej S.A..