Przedszkolni ogrodnicy

Wiosna,  słoneczko, budząca się przyroda to świetna okazja, aby przedszkolaki mogły w praktyce zobaczyć skąd biorą się rośliny i warzywa. Stokrotki z grupy 4 latków, postanowiły wzbogacić swój kącik przyrody i zasadzić kwiatki w doniczce oraz posiać kilka warzyw. W naszym przypadku była to też najprostsza droga do wytłumaczenia różnicy pomiędzy sadzeniem a sianiem. Stokrotki zobaczyły i nauczyły się jak sadzimy kwiatki, siejemy warzywa i jak należy o nie dbać. To czas na ćwiczenie odpowiedzialności jeśli nie podlejemy roślinek – nie wyrosną, oraz na cierpliwość, ponieważ okres wzrostu jest często odległy nawet do kilku tygodni. Przedszkolaki poznały etapy wzrostu roślinek.

W naszym kąciku przyrody rosną już posiane warzywa rzodkiewki, pietruszka, bazylia. Czekamy również na piękne kwiatki. Każdego dnia dbamy o nie wspólnie i obserwujemy etapy ich wzrostu. Po pracy udaliśmy się na wiosenną zabawę na naszym nowym placu zabaw.