Projekt UNICEF

Nasza szkoła nosi imię UNICEF, należy do Klubu Szkół UNICEF. „UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa” (www.unicef.pl).

W naszej szkole zostały podjęte rożne działania, aby zebrać środki dla dzieci z Syrii. Nauczyciele i wychowawcy klas przeprowadzili lekcje na temat głodujących dzieci w Syrii, opowiadali o skutkach działań wojennych oraz sytuacji w jakiej znalazły się dzieci. Zorganizowana została dyskoteka szkolna, pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów wstępu zostały przekazane na cele projektu. Chętne klasy sprzedawały ciasta, babeczki, ciasteczka czy galaretki. Klasa gimnazjalna 2p przygotowała kartki walentynkowe, które zostały sprzedane przed Walentynkami. W sumie zebraliśmy 907 zł. Bardzo dziękuję za okazane serce i wsparcie.

Koordynator – Izabela Krotowska