Projekt o Argentynie

Na lekcjach języka hiszpańskiego, uczniowie klas 5 i 6 podzieleni w grupy cztero i pięcioosobowe wykonywali i prezentowali projekty o Argentynie, kolejnym państwie hiszpańskojęzycznym. Dzięki ich pracy dowiedzieliśmy się, że stolicą Argentyny jest Buenos Aires, nazwa kraju pochodzi od łacińskiego słowa argentum (srebro ) jest związana z legendą o górach pełnych srebra.  Jest to kraj 8.8 razy większy od Polski. Kraj ten zamieszkuje 450 tys Polaków. Jest to jedyne państwo w którym obchodzony jest DZIEŃ POLSKIEGO OSADNIKA w dniu 8 czerwca. Dzień ten upamiętnia przybycie pierwszych Polaków do Argentyny na początku czerwca 1897 roku. Z tej okazji w Buenos Aires odbywa się tydzień imprez kulturalnych poświęconych Polsce i Polakom. W Argentynie powstał taniec tango. Poznaliśmy wiele ciekawych miejsc i miast godnych zwiedzenia. Najbardziej znanymi Argentyńczykami są Lionel Messi -piłkarz, Gabriel Omar Batistuta -piłkarz,  Diego Maradona -piłkarz i trener,   Evita Peron -aktorka, polityk, żona prezydenta Juana Domingo Perona, Papież Franciszek, Gabriela Sabatini -była tenisistka, Julio Cortazar -pisarz, tłumacz, filozof, Che Guevara właściwie Ernesto Rafael Guevara dw la Serna -rewolucjonista, pisarz z zawodu lekarz. Po feriach będziemy wykonywać projekty o kuchni argentyńskiej i już nie możemy się doczekać DNIA ARGENTYNY.

Monika Wojewódka – nauczycielka języka hiszpańskiego