Projekt Mały Miś

Stokrotki w ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury, odwiedziły bibliotekę szkolną. Koordynatorem projektu jest Pani Anna Ościłowska. Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa, zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom, uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wprowadzenie dziecka w świat literatury oraz włączenie w życie przedszkola rodziców. Przedszkolaki dowiedziały się, że biblioteka jest miejscem, w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki.

Pani Beata Olińska odpowiedziała naszym przedszkolakom, jaki księgozbiór znajduje się w naszej szkolnej bibliotece, co zrobić żeby wypożyczyć książkę. Przedszkolaki, aby wypożyczyć książkę muszą przyjść do biblioteki razem z rodzicem i skorzystać z naszego księgozbioru.

Poprosiliśmy Panią Beatę o przeczytanie książeczki w ramach udziału w naszym projekcie oraz uroczysty wpis pamiątkowy do naszej misiowej kroniki. Stokrotki z Panią Anią w ramach projektu wybrały grupową maskotkę – Misia i nadały mu imię Kwiatek. Kwiatek rozpoczął właśnie podróż po domach przedszkolaków.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców, nauczycieli, starszych kolegów ze szkoły do odwiedzin w naszym przedszkolu. Koniecznie zabierzcie ze sobą książkę, a my chętnie przeczytamy ją razem z Tobą.

Stokrotki