Poznajemy zioła – lekcja w 3a

Uczniowie klasy 3a poznawali na lekcji zioła. Najpierw zapoznały się treścią opowiadania „Lekcja u Maruszy”, wyjaśniły niezrozumiałe wyrazy, odpowiadały na zadane przez nauczycielkę pytania, wyszukiwały w tekście nazwy ziół, wyodrębniały elementy fantastyczne i realistyczne. Następnie wyszukiwały w tekście wyrazy z trudnością ortograficzną i rozwiązywały quiz ortograficzny. Potem za pomocą prezentacji multimedialnej poznawały właściwości lecznicze ziół – rumianku, macierzanki, mięty, lawendy, pokrzywy, skrzypu, szałwii, melisy, lubczyku.

Nauczycielki – Monika Kacperska i Bożena Sawicka zaprezentowały uczniom różne herbatki ziołowe. Dzieci próbowały odpowiedzieć o właściwościach zdrowotnych każdej z nich. Na zakończenie miały możliwość zaparzenia sobie jednej ziołowej herbatki. Zioła od wieków stosowane są w medycynie ludowej jak i tradycyjnej. Działają przeciwzapalnie, wykrztuśnie i napotnie. Wzmacniają nasz organizm i chronią przed chorobami. Warto przed spożyciem ziół dokładnie zapoznać się z ich właściwościami.