Poznajemy historię naszego miasta

Dnia 10.10.2018 uczniowie klasy 4a mieli okazje wziąć udział w zajęciach historycznych w Muzeum Miasta Malborka. Tematem spotkania było poznanie lokalnej historii miasta. Dzieci poznały dawnych, sławnych mieszkańców naszego miasta. Oglądając stare fotografie i eksponaty oraz słuchając opowieści – z większą ciekawością zadawały dodatkowe pytania. Po wysłuchaniu wszystkich historii związanych ze sławnymi mieszkańcami dzieci dostały karty pracy z zadaniami do samodzielnego wykonania. Emocji w poszukiwaniu odpowiedzi było co niemiara. Po opuszczeniu wystawy dzieci udały się do sali, w której czekały kolejne interesujące zadania. W grupach musiały złożyć w całość fotografie, a na koniec wykonywały pamiątkowe zakładki do książek , które po zajęciach mogły zabrać ze sobą. Lekcja historii w muzeum była tak ciekawa i interesująca, że dzieci już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć.