Po Festynie Adwentowym…

Jak co roku w pierwszą sobotę grudnia zebraliśmy się w auli szkolnej. Wiedzieliśmy, ze nasze współdziałanie określa jeden cel – pomoc dla Kasi. Dookoła ustawiliśmy wiele straganów z rozmaitymi przedświątecznymi gadżetami: kartkami świątecznymi, bombkami, prezentami, powidłami, koronkami, piernikami, galaretkami, ciasteczkami, stroikami, wieńcami adwentowymi, biżuterią i innymi ozdobami. Za stoiskami stali nauczyciele, uczniowie i rodzice. W Kawiarence Pod Aniołem stoły uginały się od domowych ciast upieczonych przez mamy i babcie, a przy Anielskim Grillu czekały na wchodzących do szkoły grillowe kiełbaski z ogórkami kiszonymi. Spotkanie poprowadziły Monika Kacperska i Dorota Jukowska. Gości przywitała prezes fundacji Pani Dorota Ojdowska – Starzyk. Jako pierwsza wystąpiła bohaterka dnia – Kasia Szulik z mamą i wychowawczynią grupy przedszkolnej – Ewą Nadolną. Kolędowy Koncert rozpoczęła zerówka i zaraz za nią w świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich występy przedszkolaków, uczniów klas 1-3, 4-6, 7-8 i młodzieży z klasy gimnazjalnej – 3e. Występom przyglądał się Mikołaj i z daleka z podziwem wołał – ho, ho, ho!!!

Do kasy festynu wpływały pieniądze ze sprzedaży świątecznych gadżetów, ciasta i licytowanych przedmiotów.

Byliśmy jako społeczność szkolna w tym dniu – razem. Na koniec ze wzruszeniem wysłuchaliśmy podziękowania i śpiewu Kasi. Henry Ford powiedział kiedyś, że – „połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami!

„Dobroć to złoty łańcuch, który łączy w jedno całe społeczeństwo” – J.W Goethe

Trzy rzeczy są w życiu ważne: po pierwsze dobroć; po drugie dobroć; i po trzecie dobroć”. – H. James

 

Do miłego zobaczenia za rok!