Odwiedziny w Czerwonym Kapturku

Spędzanie czasu z dziećmi nie tylko wzbogaca nas o nowe doświadczenia, a także poprawia nam humor i pozwala odciąć się od codziennych problemów. Uczniowie klasy 3pg postanowili kontynuować akcję Czytania Dzieciom i 1 lutego wraz z Panią Anną Bajur odwiedzili dzieci w przedszkolu „Czerwony Kapturek”. Przedszkolaki podczas spotkania miały okazję usłyszeć bajki o Słodziakach przedstawione przez gimnazjalistów. Goście, aby wprowadzić słuchaczy w odpowiedni nastrój, zadbali o swoje przebrania, które dodatkowo przyciągnęły uwagę dzieci. Tak też Amelia Lasowska odtworzyła rolę Muchy Henryki, Damian Stawicki – Lisa Lucka a Zosia Lalak rewelacyjnie odegrała Sowę. Uczniów klasy gimnazjalnej mogliśmy zobaczyć również jako Bobra przedstawionego przez Wojtka Sylwanowicza, Myszkę graną przez  Agatę Szczuchniak a Alicję Frost jako  Zajęczycę Zuzię oraz Żabę Żanetę , której odtwórczynią była Zuzia Szczuchniak. Pozostałe role przydzielone były: Filipowi Tomaszewskiemu, który po mistrzowsku wcielił się w Rysia a Julia Wiśniewska wzbudziła zainteresowanie wśród dzieci jako Sroka Tereska. Zadanie narratora należało do Iny Jaroszewicz, która w ciekawy sposób wprowadziła wszystkich w zaczarowany świat baśni.

Dzieci były bardzo zaangażowane w słuchanie opowieści. Zabawa, która towarzyszyła całemu wydarzeniu, została uwieczniona przez naszą fotoreporterkę – Weronikę Skok. Gimnazjaliści otrzymali zaproszenie, aby ponownie odwiedzić przedszkolaki. Postanowili dotrzymać słowa i na pewno przygotują dla dzieci jakąś niespodziankę.