Od marzeń do sukcesu

W ramach projektu „ Od marzeń do sukcesu”  05.12.2017 r. gościliśmy w naszej szkole międzynarodowego eksperta brafittingu, inicjatorkę i organizatorkę wielu kampanii promujących zdrowe piersi  , Panią Izabelę Sakutovą. Pani Izabela gościła jako ekspert w wielu programach telewizyjnych i radiowych w kraju i za granicą. Współpracuje ze stylistkami oraz z blogerkami modowymi, fitnesowymi  i branżowymi. Współpracowała jako brafitterka przy licznych produkcjach telewizyjnych i filmowych. Jest brafittingową konsultantką gwiazd, troszczącą się od lat o bieliźnianą garderobę m.in. Darii Widawskiej, Elżbiety Romanowskiej, Karoliny Szostak, Aleksandry Kisio czy Katarzyny Żak.

Jest aktywną propagatorką profilaktyki zdrowia piersi.

W  książce pt. „Brafitting. Lifting piersi bez skalpela” zawarła szczegółową instrukcję samobadania piersi. Współpracuje z fundacjami charytatywnymi, m.in. „ Modelled by Role Models- Nowy Wymiar Piękna” czy „Klinika Stanika”.

W czasie spotkania Pani Izabela  uświadamiała gimnazjalistkom (uczennicom klas 2 i 3), jak ważny dla zdrowia jest dobrze dopasowany biustonosz, który powinien być wygodny, prawidłowo podtrzymujący piersi i odciążający kręgosłup . W ramach kampanii Dotykam=Wygrywam, której celem jest edukacja kobiet w zakresie profilaktyki raka piersi pokazała uczennicom, jak powinny comiesięcznie przeprowadzać samobadanie piersi.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dziewcząt. Po spotkaniu uczennice miały możliwość indywidualnie porozmawiać z naszym gościem, zadać pytania. Myślę że Pani Izabela nie raz jeszcze będzie naszym gościem, ponieważ kształtowanie świadomość dbania o zdrowie, dobrego  samopoczucia już od najmłodszych lat w przyszłości przyniesie pozytywne efekty.

Motto spotkania:

„ Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas. Mamy dwie ręce. Jedną aby pomóc sobie, drugą by pomagać innym”.

                                                                                      Audrey Hepburn