Ocalić od zapomnienia

W dniu 29. 10. 2018 roku uczniowie klas gimnazjalnych z  naszej szkoły pod opieką Pani Anny Bajur wzięli udział w sprzątaniu zapomnianych grobów na cmentarzu komunalnym w Malborku. W akcji wzięli udział: Ina Jaroszewicz, Amelia Laskowska, Maja Bakalarz, Alicja Frost, Wiktoria Kocwaj, Zuzanna Szczuchniak,  Laura Barnat, Mateusz Bernat,  Natan Piecuch i Kacper Piechota. O godzinie 16:00 wszyscy zebrali się przy wejściu głównym na cmentarz komunalny w Malborku, a następnie przystąpili do działania. Każdy wybrał grób i zabrał się do pracy. Uczniowie odgarniali liście, wyrywali chwasty i ustawiali nowe znicze.  Porządkowanie zakończyło się około godziny 17:00. Wszystko odbyło się bez problemu. Uczniowie byli zadowoleni ze swojej pracy a nauczycielka dumna z postawy wychowanków. Wszyscy w miłej atmosferze udali się do swoich domów.

Relacja: Alicja Frost

Fotografia: Weronika Skok