O tym musimy pamiętać

Narodowe Święto Niepodległości – to polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto państwowe ustanowiono w ostatnich latach II RP, przywrócono w 1989 r. W latach 1939–1944 – podczas okupacji hitlerowskiej oficjalne lub jawne świętowanie, podobnie jak i każde inne przejawy polskości, było niemożliwe. Wielu Polaków walczyło wówczas o wolną Polskę. Jedną z takich osób była Pani Janina Szumska. Obecnie ma 95 lat. Mieszka w Malborku. Doczekała się siedmiu wnuków i ośmiu prawnuków. W naszym imieniu odwiedziła ją nauczycielka języka angielskiego Pani Gosia Szumska, żona jej wnuka. Pani Janina otrzymała od nas, pracowników szkoły i uczniów piękny bukiet kwiatów i własnoręcznie wykonaną laurkę przez uczennicę Julię Partykę z klasy 3ag.

 Życzymy wszystkiego dobrego i do zobaczenia za rok!