Niezwykłe spotkania w teatrze…

Dnia 23.10.2018 roku klasa 3eg rozpoczęła cykl warsztatów teatralnych w Teatrze Dramatycznym im A. Sewruka w Elblągu. Pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty prowadziła doświadczona aktorka, Pani Irena Adamiak. Instruktorka przywitała się z młodzieżą, a następnie przeprowadziła  ćwiczenie wstępne, które miało na celu przygotowanie młodzieży do zadań głównych. Celem tego ćwiczenia było rozwijanie samoświadomości własnego ciała.

Kolejnym punktem spotkania warsztatowego była rozmowa o uczuciach i towarzyszących im emocjach. Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do części praktycznej. Starali się przekazać mimiką twarzy i  mową ciała emocje takie jak: rozpacz, miłość, radość czy smutek. Kolejnym ćwiczeniem była „ stop klatka”, która pozwalała uczestnikom warsztatów kontrolować swoje ciało. Następnym  zadaniem była strategiczna gra aktorska „ mordercze oko”, podczas której młodzież musiała wykazać się refleksem. Na koniec zajęć gimnazjaliści pracowali w pięcioosobowych grupach a zadanie ” Fotograf i jego dzieło”,  polegało na ustawieniu przez fotografa – ucznia kolegów do  zdjęcia. Pozostałe grupy musiały zinterpretować fotografię.

Podczas zajęć młodzież nie tylko świetnie bawiła się i integrowała, ale przede wszystkim poznawała tajniki zawodu aktora. Gimnazjaliści wykazali się dużą kreatywnością i wielkim zaangażowaniem w powierzone zadania. Pani instruktor była bardzo zadowolona, stwierdziła na koniec, że pracowało jej się fantastycznie i poprosiła o nagrodzenie celującą oceną  wszystkich uczniów. Brawo gimnazjaliści!