Niezapomniane Andrzejki

W miniony piątek (30 listopada) Niezapominajki  przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycjami i obrzędami ludowymi  związanymi z Andrzejkami. Za pomocą monet rzucanych do wody, kręcenia butelką, serduszek z imionami, kolorowych karteczek i innych tajemniczych przedmiotów, dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia i przepowiednie. Maluchy z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz pysznym i zdrowym poczęstunkiem. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże.Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

Bardzo dziękujemy  Pani Dorocie Jukowskiej oraz uczniom z klasy 3b za pomoc  przy stoiskach z wróżbami.