Niezapominajki w afrykańskiej dżungli

Przez ostatni tydzień tematem zajęć w grupie maluszków były egzotyczne zwierzęta . Dzieci w formie zabawy poznawały środowisko życia i zwyczaje zwierząt egzotycznych, utrwalały wygląd i nazwy wybranych zwierząt oraz uczyły się reguł właściwego  zachowania  podczas wizyty w ZOO. Niezapominajki bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zabawach ruchowych połączonych z opowiadaniem o afrykańskiej dżungli. Maluchy m. in. miały za zadanie przedrzeć się przez liany (zwisającą bibułę), przedostać się przez gęste zarośla (szarfy), przejść po kamieniach tak, aby nie wpaść do wody w której żyły krokodyle (przejście po krążkach), na paluszkach obejść śpiącego tygrysa (pluszak w hula–hop). Na końcu dzieci pokonywały wąską szczelinę (przeczołganie się pod krzesełkiem).  Nagrodą za pokonanie przeszkód było dotarcie do wioski i tańce przy afrykańskiej muzyce. Niezapominajki chętnie słuchały codziennych opowiadań o dzikich zwierzętach, oglądały zdjęcia i ilustracje w książkach, porównywały obrazki z  figurkami zwierząt, co sprawiało im największą radość. Zwieńczeniem każdego dnia było wykonanie pracy plastycznej.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji:)