Nadeszły upragnione wakacje!

W dniu 22.06.2018 roku w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Nadeszła uroczysta chwila, aby podsumować mijający rok szkolny. Spotkanie poprowadził Pan Piotr Kujawa. Na jego komendę do sali wmaszerowały trzy poczty sztandarowe – Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku, Gimnazjum nr 3 w Malborku i Armii Krajowej. Uczestnicy spotkania odśpiewali hymn państwowy. Dyrektor szkoły podziękowała za całoroczną pracę pracownikom, uczniom i rodzicom. W spotkaniu uczestniczył Pan Przemysław Chmura – starszy aspirant Powiatowej Komendy Policji w Malborku.

Dyrektor Elżbieta Sumowska wręczyła puchar dla gimnazjalnej klasy 2p za najwyższą średnią w nauce – 4,67. Nagrodę odebrała wychowawczyni Pani Małgorzata Klepacka i uczeń Bartosz Grzegorzewski. Drugie miejsce zdobyła klasa 4d ze średnią 4,60. Puchar dyrektora szkoły otrzymała także uczennica z klasy 6c Marta Wdowicz, za najwyższą średnią w nauce – 4,58. Dzień wcześniej puchar za najwyższą średnią wręczono uczennicy klasy gimnazjalnej 3p – Julii Przybylskiej.

Puchary i karty upominkowe do Empiku wręczono laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych – Adrianowi Kwiatkowskiemu i Bartoszowi Grzegorzewskiemu. Nagrody te ufundowała Szkolna Rada Rodziców.

Piłkarzy grających fair play udekorowano medalami. Drużyna prowadzona przez trenera Jana Ochocińskiego otrzymała gratulacje od samego Zbigniewa Bońka. Nauczycielki wychowania fizycznego Sabina Orłowska i Iwona Pałka wręczyły puchary najlepszym sportowcom. Chłopcy i dziewczęta naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej Szkół Miasta Malborka otrzymali I miejsce. Bardzo gratulujemy!

Na wniosek wychowawców klas dyrektor wręczyła nagrody książkowe i dyplomy najlepszym uczniom. Średnia szkoły w nauce 4,05. Uczniowie zdobyli wiele pierwszych miejsc i wyróżnień w różnych konkursach na szczeblu miasta, powiatu i województwa.

Policjant Pan Przemysław Chmura przypomniał uczniom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Dyrektor życzyła wszystkim zdrowych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Nowy rok szkolny rozpocznie się w dniu 03. 09. 2018 r.