Mapa Wrażeń

Po raz kolejnymi do klasy gimnazjalnej 3A zawitali wykładowcy z Politechniki Gdańskiej z Wydziału Architektury – dr inż. arch. Elżbieta Marczak i dr inż. arch. Piotr Marczak. Na piątkowych zajęciach uczniowie podzielili się na siedmioosobowe grupy, które rozpoczęły przygotowania do wcześniej zapowiedzianego konkursu „Mapa wrażeń”, organizowanego przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Młodzież wyznaczyła jasny cel działania, czyli zaaranżowanie przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni wokół szkoły. Klasa 3A uczyła się, jak stworzyć ankietę, która umożliwi poznanie opinii i odczuć innych uczniów dotyczącą pustego terenu. Pytania zawarte w ankiecie pozwolą na dokonanie analizy największych potrzeb uczniów, jakich szkoła jeszcze nie zapewnia i rozpoczęcie inicjatywy stworzenia wspólnego miejsca odpoczynku i zabawy dla „małych i dużych”.
Uczniowie z ogromnym zapałem rozpoczęli pracę nad zadaniem konkursowym, które być może przyczyni się do uatrakcyjnienia terenu wokół naszej szkoły.

Iga Kęsicka 3A