Malbork w Obronie Praw Człowieka

W grudniu I Liceum Ogólnokształcące w Malborku  wraz z Fundacją Inicjatyw Lokalnych oraz Muzeum Miasta Malborka współorganizowało uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Uzupełnieniem  uroczystości  był konkurs plastyczny na plakat nawiązujący do 100 – lecia uzyskania praw wyborczych pt. „ Czerwone szpilki w Malborku! Polskie kobiety mają prawa wyborcze – 100 lat !”, w którym nasza uczennica Natalia Witek zajęła II miejsce oraz quiz historyczny „ Zasłużone Polki”, który zorganizowano przy użyciu telefonów komórkowych. Drużyna składająca się z : Zofii Lalak, Weroniki Skok i Julii Michniewicz wywalczyła  III miejsce. Brawo! Osobami  odpowiedzialnymi  za przygotowanie uczniów do konkursu była Pani Iwona Krauze i Pani Katarzyna Sopyło.

Wyróżnieniem Perła Malborka została uhonorowana nauczycielka naszej szkoły i prezes Fundacji Szkoła Otwartych Serc Pani Dorota Ojdowska – Starzyk. Wyróżnienie przyznano Pani Dorocie za działalność społeczną.  Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć !!!