Lato, lato, lato czeka…

W dniu 19 czerwca 2019 roku cała społeczność szkolna świętowała w sali sportowej zakończenie roku szkolnego 2018-19. Po wejściu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego zebranych powitał Pan Piotr Kujawa. Podziękował uczniom i nauczycielom za całoroczny wysiłek. Dyrektor szkoły podsumowała mijający rok szkolny. Wszyscy uczniowie pracowali na dobrą średnia ocen. W tym roku wyniosłą ona – 4,25. Najwyższe średnie ocen miały następujące klasy – 3PG – 4,96; 6A – 4.88; 4A – 4,76; 5A – 4,57; 4C – 4,55; 4B – 4,54. W klasach 1-3 za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie nauczyciele wyróżnili – 77 uczniów; w klasach 4-8 – 155 uczniów, w klasach 3 gimnazjalnych – 44 uczniów. Nauczyciele wystawili w ciągu roku szkolnego 32% ocen bardzo dobrych i 30% ocen dobrych; z zachowania – 34% ocen bardzo dobrych i 30% ocen dobrych. Dyrektor szkoły Elżbieta Sumowska wręczyła puchar klasie 6a za wysokie osiągnięcia w nauce. Pucharami za wysokie wyniki uhonorowani zostali także uczniowie: Emilia Wiśniewska – średnia 5,73 i Bartosz Tokarz średnia 5,73. Bony książkowe do salonu Empik w wysokości 50 zł otrzymali z rąk przewodniczącego Rady Rodziców – Pana Jarosława Czermaka – następujący uczniowie: Nadia Kałuzińska z klasy 1a, Michał Szczepański z klasy 1b, Julia Tytz z klasy 1c, Gabriela Bogalecka z klasy 1d, Kinga Wyrembska z 2a, Aleksandra Dembczyńska z 2b, Mateusz Zając z 2c, Sebastian Wiśniewski z 3a, Amelia Bogut z 3b, Bartosz Tokarz z 4a, Natalia Szewczyk z 4b, Emilia Wiśniewska z 4c, Karolina Zaborska z 4d, Julia Plust z 4e, Paweł Kukowski z 5a, Maja Kędroń z 5b, Brian Raburski z 5c, Zuzanna Kędzierska z 5d, Aniela Telefus z 5e, Adrian  Wawro z 6a, Oskar Szymczak, Kacper Kubic z 6c, Marcin Mierzwiński z 7a, Maksymilian Kuchenbecker z 7b i Marta Wdowicz z 7c.

Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli puchary i medale dla najlepszych sportowców. Za wybitne osiągnięcia sportowe wyróżnieni zostali: Zuzanna Dąbrowska, Szymczak Oskar Szymczak i Dominik Fabiś. Medale otrzymali: Dąbrowska Zuzanna, Treder Oliwia, Bakalarz Inga, Lisiecka Basia, Browarczyk Oliwia, Kondratowicz Lena, Struzik Zuzanna, Falkiewicz Zuzanna, Dłużniewska Wiktoria, Wiśniewska Martyna, Szymczak Oskar, Fabiś Dominik, Baran Dominik, Gdula Paweł, Mathiasz Nikodem, Janke Adrian, Temrowski Kacper, Preuss Artur, Apa Alan, Grochecki Jakub, Jankowski Szymon, Wojciechowski Grzegorz, Lampkowski Tomasz, Zalewski Sebastian, Cybulak Dawid, Lica Aleksander, Buła Wojciech, Dziuwe Marcel, Lauryn Mateusz, Raburski Brian, Jasieniecki Adrian, Sulich Kacper, Jukowski Bartosz, Więcławski Fabian, Rawiński Maksymilian. Z duma informujemy, że nasza szkoła uplasowała się w mieście na czołowych miejscach w zmaganiach sportowych. Bardzo gratulujemy tak wspaniałych wyników.

Dziękując za dobry rok szkolny dyrektor wyraziła wdzięczność także wicedyrektorom szkoły – Paniom: Iwonie Socha, Agnieszce Kęsik – Byber i Joannie Pichlak, wychowawcom, nauczycielom, specjalistom, pracownikom administracji i obsługi za całoroczne wykonywanie swoich trudnych obowiązków. Życzyła wszystkim udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji. Spotkanie uprzyjemnił występ zespołu wokalnego uczennic klas czwartych pod kierunkiem Pani Edyty Włodarczyk i zespołu tanecznego pod kierunkiem Agnieszki Nowickiej i Magdy Kubaszewskiej.

Okrzykiem szkoły – 1, 2, 3, 4, 5! zakończyliśmy rok szkolny 2018-2019. Wszyscy rozeszli się na spotkanie z wychowawcami klas. Do zobaczenia 2 września!