Las dla Niepodległej

W ubiegłą sobotę grupa osób z klasy 6c udała się wraz z harcerzami w okolice Lipusza aby sadzić las. Wszyscy pamiętamy jakich zniszczeń dokonały nawałnice rok temu. Tyle drzew zostało zniszczonych. Jadąc autokarem mogliśmy zobaczyć to na własne oczy. Bardzo smutny widok… Akcja „Las dla Niepodległej” ujęła nas swoją formą, ponieważ możemy pomóc przyrodzie i jednocześnie pokazać swój patriotyzm. Nazwa wzięła się od tego, że sadziliśmy las w kształcie Orła w koronie. Gdy las podrośnie, będzie zmieniał barwę. A sadziliśmy sosny, brzozy i świerki. Z pewnością będzie pięknie.

Organizacja była przednia, mieliśmy swoich opiekunów, którzy pokazywali nam jak i gdzie sadzi się drzewka. Uczestnicy dostali kanapki oraz ciepły posiłek, były też drożdżówki oraz ciepłe napoje. Otrzymaliśmy pamiątkowe przypinki, albumy, kalendarze. Zdecydowanie to był dobry czas!

Izabela Krotowska