Który patyczak mówi poprawnie?

Dnia 5 stycznia 2018r.  uczniowie klasy „0” brali udział w zajęciach logopedycznych poprowadzonych przez Panią Monikę Piskozub. Lekcja rozpoczęła się od ćwiczeń oddechowych z wykorzystaniem słomki. Przygotowywały one  do prawidłowego wydechu powietrza podczas artykulacji głosek szumiących i syczących. Następnie uczennice  wykonywały ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych „Gimnastyka buzi i języka”. W fazie wykonawczej dziewczynki wymawiały głoski przed lustrem, kontrolując swoją wymowę. Kolejno nauczycielka przeszła do zabawy „Który patyczek mówi poprawnie?”. Zadanie polegało na rozpoznaniu przez uczniów głoski „ sz”.

Największą radość  sprawiło dzieciom zadanie z elementami integracji sensorycznej. Uczennice chodziły po krążkach sensorycznych i samodzielnie odczytywały poszczególne słowa z głoskami „ sz” i „ s”.