Konkurs Recytatorski

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a to oznacza, iż nadszedł czas na  Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Uczniowie klas I-III spotkali się 13 marca, aby recytować najpiękniejsze wiersze polskich poetek i poetów.  W konkursie wzięło udział  18 uczestników. Chętni recytatorzy przygotowali teksty swoich ulubionych i znanych poetów literatury dziecięcej m.in. Juliana Tuwima , Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, i innych. Komisja oceniająca w składzie: Panie: Joanna Pichlak , Agata Serzysko i Monika Piskozub oceniała interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, jaki zaprezentowali mali recytatorzy. Celem konkursu była popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do wspólnych występów na scenie. Uczniowie pokazali, że mają zdolności aktorskie, a także znakomite pomysły na kreacje sceniczne i wykorzystanie rekwizytów. Komisja miała bardzo trudne zadanie do wykonania, gdyż zaangażowanie dzieci oraz dobór i interpretacja wierszy, przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Po długich obradach jury ogłosiło wyniki i wręczyło wszystkim  recytatorom nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy  gratulacje za osiągnięte wyniki oraz serdeczne podziękowania na ręce rodziców i wychowawców za trud i ogromne zaangażowanie w przygotowanie dzieci do konkursu.

WYNIKI  KONKURSU  RECYTATORSKIEGO

Klasy I

I miejsce – Stanisław Wiedemann kl. 1c

II miejsce – Gabriela Bogalecka  kl. 1d

III miejsce – Julia Suchińska kl.1c

Klasy II

I miejsce – Alan Rojewski kl. 2b

II miejsce – Amelia Szaniawska kl. 2b

III miejsce – Alicja Maćkiewicz kl. 2c

Klasy III

I miejsce – Jan Pindel  kl. 3a

II miejsce – Borys Żuchowski  kl. 3b

III miejsce – Antonina Świątkowska kl. 3a