Konkurs recytatorski

Jak co roku w naszej szkole, siódmego marca. odbył  się Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej.  Wzięło w nim udział,  20 uczestników z klas 1-3. Chętni recytatorzy przygotowali teksty swoich ulubionych i znanych poetów literatury dziecięcej m.in. Juliana Tuwima , Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, i innych. Komisja oceniająca w składzie: Pani Agata Serzysko, Pani Monika Piskozub i Pani Sylwia Wdowicz oceniała interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, jaki zaprezentowali mali recytatorzy. Celem konkursu była popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do wspólnych występów na scenie. Uczniowie pokazali, że mają zdolności aktorskie, a także znakomite pomysły na kreacje sceniczne i wykorzystanie rekwizytów. Komisja miała bardzo trudne zadanie do wykonania, gdyż zaangażowanie dzieci oraz dobór i interpretacja wierszy, przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Po długich obradach jury ogłosiło wyniki i wręczyło wszystkim  recytatorom nagrodyksiążkowe i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki oraz serdeczne podziękowania dla rodziców i wychowawców za trud
i ogromne zaangażowanie w przygotowaniu dzieci do konkursu. Wyniki konkursu:

Klasy I

1 miejsce  Alicja  Maćkiewicz kl.1c

2 miejsce  Lilianna  Kazaniecka  kl.1a

3 miejsce  Amelia  Szaniawska  kl.1b

Klasy II

1 miejsce  Jan  Pindel  kl.2a

2 miejsce  Marcel  Preuss  kl.2b

3 miejsce  Borys   Żuchowski  kl.2b

Klasy III

1 miejsce  Oskar  Golec  kl.3e

2 miejsce  Karolina  Zaborska  kl.3d

3 miejsce  Miłosz  Wiśniewski  kl.3c

                                     Gratulujemy!