Koniczynki i tajemnice wody i barw

Jesień nadeszła z wielkim rozmachem i zaoferowała naszym przedszkolakom pełen wachlarz pogodowych możliwości. Poczynając od słonecznych, pełnych wesołych zabaw w kolorowych liściach, spacerów dookoła przedszkola, a skończywszy na szarugach i deszczach, wcale to, a wcale, do wychodzenia z przedszkola nie zachęcających. Ale w naszym przedszkolu nigdy nie brakuje wesołych i ciekawych zajęć, nawet w te jesienne, smutne i szare dni. W tym tygodniu Koniczynki poznawały tajemnice wody, a także utrwalały wiedzę oraz doskonaliły umiejętność mieszania barw podstawowych i powstawania barw pochodnych. Każdy, na ten jeden dzień, zamienił się w małego eksperymentatora i mógł własnoręcznie spróbować pokolorować i zaczarować tajemniczy świat wody i barw. Dzieci, wraz z panią Anią, odkrywały, co pływa, a co tonie i uwierzcie mi, nie zawsze ich przypuszczenia się sprawdzały, co każdorazowo komentowane było przez nie okrzykami: „Niemożliwe!”, „A myślałam, że utonie!”, „Pani Aniu, pani Aniu, wrzućmy to jeszcze raz do wody!”.

Przy mieszaniu kolorów było nie mniej atrakcji i zadziwienia, kiedy dwa kolory zmieszane razem, za pomocą czarów chyba, zamieniały się w nowy, trzeci, całkiem inny kolor. Niektóre Koniczynki pamiętały podobną zabawę z kolorami z poprzednich lat i jeszcze przed zmieszaniem farb, przekonywały kolegów: „Będzie zielony, będzie zielony, zobaczysz, pamiętam to z maluchów!”. Kolejnego dnia, dzieci miały okazję wykorzystać nowe umiejętności w praktyce, przy mieszaniu farb i malowaniu jesiennego plakatu, podczas pracy w grupach. Ich prace pani z dumą powiesiła na wystawie w szatni przedszkolnej. Kolorowe i wesołe plakaty każdemu poprawią nastrój, gdy wiatr i deszcz znowu spróbują popsuć nam humor. Zapraszamy na wystawę naszych prac i do obejrzenia na zdjęciach poniżej, jak bawiliśmy w tym tygodniu na zajęciach.