Koniczynki i Biedronki świętują Dzień Dziecka

„Wszystkie dzieci nasze sąąąąą…!” śpiewała kiedyś Majka Jeżowska, a w Dzień Dziecka słychać ten przebój z każdej niemal sali przedszkolnej. Nasze Koniczynki zgadzają się z tym w stu procentach i dlatego chętnie i z dużą werwą przystąpiły do zabaw i tańców w tym radosnym dniu. Panie złożyły dzieciom serdeczne życzenia, po których nastąpił wieeeeelki grupowy uścisk i mały słodki upominek. Przedszkolaki miały też okazję wykonać swój własny magnes na lodówkę na pamiątkę Dnia Dziecka. Po obejrzeniu różnych magnesów przyniesionych przez panią Anię, dzieci mogły wybrać swój ulubiony i sprawdzić osobiście, czy przyczepia się do metalowych powierzchni w sali przedszkolnej. Potem zaprojektowały i wykonały swój własny magnes, którego użyteczności również nie omieszkały sprawdzić w działaniu.

Kolejnym punktem tego niezwykłego dnia były zabawy i animacje na placu zabaw. Do wspólnych zabaw Koniczynki zaprosiły kolegów i koleżanki z punktu przedszkola specjalnego Biedroneczki. Dzieci razem grały w piłkę, chodziły na miniszczudłach, rysowały kredą na chodniku, bawiły się chustą animacyjną i puszczały bańki na wietrze. Szczególnie te ostatnie zrobiły ogromną furorę wśród przedszkolaków i sprawiły, że piski radości unosiły się w powietrzu niemal tak wysoko, jak bańki.

To był bardzo radosny i wesoły dzień. Koniczynki i Biedroneczki zmęczone, ale szczęśliwe, wracały do przedszkola na obiad i głośno zastanawiały się, co by tu zrobić, żeby Dzień Dziecka był częściej, albo jak fajnie byłoby zamienić go w Tydzień Dziecka… A wy, jak myślicie?