Jesienna wycieczka do ZOO

Dnia 05.10.2018 uczniowie klasy 2a i 2c uczestniczyli w wycieczce do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Położony na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego Oliwski Ogród jest miejscem, w którym mieszkają  zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów świata. Bardzo ważną rolą oliwskiego ZOO jest ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem, a także działania na rzecz zachowania ich naturalnych środowisk. Dzieci mogły obserwować  zwierzęta i dowiedzieć się wielu ciekawostek z ich życia. Spacerując alejkami przyglądały się wielu gatunkom małp: gerezom abisyńskim, niezwykle zwinnym małpkom mandrylom, inteligentnym i nie zawsze przyjaznym szympansom oraz orangutanom, którym  w naturalnym środowisku grozi wyginięcie. Dzikie zwierzęta takie jak puma i pantera obserwowały z bezpiecznej odległości. Pora odwiedzin była okazją do obserwacji zwierząt podczas karmienia. Wiele z nich spożywało w tym czasie swój posiłek, m.in. foki szare.

Atrakcją była przejażdżka  kolejką retro, podczas której  podziwialiśmy  najpiękniejsze zakątki ogrodu, zamieszkałe przez wiele egzotycznych gatunków zwierząt. Mogliśmy zobaczyć m.in żyrafy, zebry, lwy, słonie, wielbłądy,  kangury oraz antylopy żyjące na specjalnie przygotowanych wybiegach. Po drodze widzieliśmy wyspę pelikanów, karłowatego hipopotama, pandy, stado oryksów, wilki oraz liczące już ponad 60 osobników stado pingwinów. Podczas naszej wycieczki podziwialiśmy piękną przyrodę, m.in. różne gatunki roślin i malowniczy wodospad. Zatrzymaliśmy się także na krótki odpoczynek i smaczny posiłek.

Wycieczka do ZOO była żywą lekcją przyrody w otoczeniu jesiennej przyrody, która pomogła nam we wzbudzaniu u dzieci postawy miłości do zwierząt i przyrody oraz dbania o nasze środowisko życia. Podróż i wspólnie spędzony czas dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i były okazją do lepszego poznania się.

Wychowawcy

Magdalena Nadolska, Agnieszka Nowicka i Jolanta Kowalczyk-Okrucińska