Jakie są sposoby radzenia sobie z uzależnieniami?

Klasa gimnazjalna 3p podczas lekcji z wychowawczynią Panią Małgorzata Klepacką, omawiała współczesne uzależnienia młodzieży i sposoby radzenia sobie z nimi. Wychowawczyni z pomocą prezentacji multimedialnej przedstawiła uczniom pojęcie uzależnienia i wymieniła rodzaje uzależnień. Zaznaczyła, że wyróżnia się ich 2 typy – fizyczne i psychiczne. Uzależnienie psychiczne to potrzeba ciągłego zażywania danej substancji, uzależnienie fizyczne objawia się głodem organizmu czyli – bólem kończyn, wymiotami, wzmożoną potliwością. Uczniowie zostali podzieleni na 5 grup. Mieli za zadanie opracowanie skutków zażywania substancji uzależniających oraz konsekwencji uzależnień – grupa 1 – nikotynizm, grupa 2 – alkoholizm, grupa 3 – fonoholizm, grupa 4 – uzależnienie od Internetu, gier komputerowych, grupa 5 – narkotyki i dopalacze.

Za pomocą burzy mózgów zespoły opracowały sposoby radzenia sobie z uzależnieniami. Przedstawiły klasie wyniki swojej pracy. Nauczycielka pochwaliła ich zaangażowanie i dokonała podsumowania zajęć.