I miejsce w Grze Miejskiej

W czwartek uczniowie klas siódmych naszej placówki uczestniczyli w grze miejskiej  o nazwie: „Krzyżem i mieczem”, zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 w ramach programu mboj (Malborski Budżet Obywatelski Junior). A cała impreza  odbywała się w ramach Malborskiego Festiwalu Kultury Dawnej. Szkołę reprezentowała bardzo silna drużyna w składzie: Robert Puczka, Julia Lewczuk, Natalia Słomińska, Jakub Grapentyn, Zuzanna Lipiec, Maja Buła, Małgorzata Rogowska, Kamila Bągorska, Oliwia Głąb, Nikola Pietruszyńska, Paula Nadolska, Ines Meier, Anna Neuman, Marcel Wojciechowski, Aleksandra Okrucińska, Tymoteusz fabiański, Jan Grochecki, Nadia Walentynowicz, Weronika Żelazko, łącznie 19 osób. 

Choć grupa była bardzo silna i zaangażowana poziom trudności turnieju odpowiadał potrzebom, był również duży. Już same odległości pomiędzy punktami kontrolnymi sprawiały sporo kłopotu, poza tym należało wykazać się sporą znajomością historii Polski, średniowiecza oraz przeszłości Malborka i życia na zamku krzyżackim, a także wiedzą na temat średniowiecznej kuchni.

Z dumą możemy stwierdzić, ze nasi siódmoklasiści świetnie sprostali tym wymaganiom i zajęli zaszczytne I miejsce!

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Beata Sawaniewska i Ewa Trębas.