Gimnazjaliści czytają dzieciom

W dniach 15 i 16 października na drugiej godzinie lekcyjnej grupa gimnazjalistów z klasy III p zebrała się w sali korekcyjnej, by przeczytać bajki zebranym gościom. Nie byle jakim. Jako pierwsi bajki słuchali uczniowie klas: Ib, IIa, IIb i IIc, a następnego dnia  z klas Ic, Ia i IIIb. Dzieci uważnie słuchały książki Renaty Piątkowskiej pt. „Gang Słodziaków”, opowiadającej o grupie zwierzęcych przyjaciół mieszkających na leśnej polanie. W przedstawieniu każdy miał swoją rolę. Zespół gimnazjalistów liczył aż jedenastu aktorów. Narratorem była Ina Jaroszewicz. W postacie Słodziaków wcielili się: Amelia Laskowska, która odtworzyła rolę muchy Henryki, Agata Markowska – jeża Jerzyka, Damian Stawicki – lisa Lucka, a Zosia Lalak – sowy. Uczniów z 3P mogliśmy zobaczyć również jako bobra przedstawionego przez Wojtka Sylwanowicza, myszki , w którą wcieliła się Agata Szczuchniak, zajęczycy Zuzi, była nią Alicja Frost oraz żaby Żanety, która grała Zuzia Szczuchniak. Pozostałe role przydzielone były: Filipowi Tomaszewskiemu – rysiowi i Dominice Kuryłowicz – sroce Teresce. Wszyscy aktorzy zadbali o charakteryzację, która nie tylko przyciągnęła uwagę dzieci, a także sprawiła im wiele radości. To pierwsza, lecz z pewnością nie ostatnia taka akcja dla dzieci, w której gimnazjaliści  wzięli udział. Uczestnicy wydarzenia świetnie się bawili, co zostało uwiecznione przez naszego fotoreportera – Weronikę Skok. Natomiast swoimi wrażeniami z akcji „Dnia Otwartego Czytania” dla dzieci podzieliła się Jagoda Przybyszewska.