Festyn Adwentowy dla Kasi

Drodzy Przyjaciele! W najbliższą sobotę, 1 grudnia, w godzinach od 16.00 do 18.00 czekać będziemy na Was, jak co roku, na Festynie Adwentowym ” Kolędą przywołajmy święta” w auli naszej szkoły. Często mówimy, że ten festyn to takie „Pogotowie Pana Boga”… Ktoś pilnie potrzebuje pomocy a my wszyscy staramy się z całych sił pomóc najlepiej, jak potrafimy. W tym roku naszej pomocy potrzebuje dziewczynka, uczennica klasy zerowej, Kasia Szulik. O swojej Córeczce mama Kasi napisała kilka zdań : ” Kasia jest skrajnym wcześniakiem. Ważyła 700 gram. Rozpoznano u niej niewydolność oddechową, dysplazję oskrzelowo – płucną, niedokrwistość, retinopatię wcześniaczą , obniżone napięcie mięśniowe Najgorszym z tych dolegliwości okazała się retinopatia wcześniacza – jest to odwarstwianie się siatkówek. Zabiegi laseroterapii , które miała przeprowadzane nie powiodły się . Później miała siatkówki przykładane operacyjnie. W Polsce przeprowadzono 5 operacji. Niestety, po tych operacjach siatkówki są uszkodzone, posiadają zrosty . Przyłożenie siatkówek nie przyniosło spodziewanych efektów. Od roku jeździmy do Rosyjskiego Centrum Chirurgii Ocznej i Plastycznej w Ufie, które prowadzone jest przez prof. Ernesta Mołdaszewa. Jest on wynalazcą „alloplantu”, który powoduje regenerację określonych tkanek np. nerwów wzrokowych. Alloplant wszczepiany jest do oka operacyjnie. W Rosji Kasia była trzykrotnie, przeszła 3 operacje. Wymagana jest również rehabilitacja wzroku, na którą jeździmy do Wrocławia od 3 lat. Będąc tam uczęszczamy również na zabiegi elektrostymulacji mózgu – mikropolaryzację. Walczymy o Kasię, aby miała jakieś widzenie, aby potrafiła być samodzielna.”

Koszty leczenia Kasi są ogromne … Fundacja od kilku lat wspiera wysiłki rodziców w walce o uratowanie, chociaż w części, wzroku dziecka. Wszyscy razem mamy szansę podarować dziewczynce kolory tego świata, tak przecież pięknego… Kasia jest niewidomym dzieckiem w naszym mieście. Pomóżmy jej zobaczyć piękno łąki, nieba, lasu i morza. Ogromnie liczymy na Waszą obecność na festynie. Wiemy doskonale, jak wiele możemy zrobić będąc RAZEM… ❤️

Prezes Fundacji Szkoła Otwartych Serc– Dorota Ojdowska -Starzyk