Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

We wtorek 22 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczysty Dzień Babci i Dziadka. W tym dniu nasze kochane Niezapominajki, Stokrotki i Koniczynki gościły swoich ukochanych Dziadków. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, którzy licznie przybyli aby podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. O godzinie 9:30 Koniczynki – pięciolatki rozpoczęły występ dla swoich ukochanych dziadków. Prezentacja artystyczna składała się z wierszy okolicznościowych, piosenek i krótkiej inscenizacji pt. „Czy babcia i dziadek są czarodziejami?”Na zakończenie występu kilkoro dzieci wykonało na dzwonkach tonicznych melodię „100 lat „. Potem przedszkolaki z liter na kwiatach ułożyły napis „Babciu Dziadku kochamy was.” Po gromkich brawach, dzieci z radością wręczyły dziadkom i babciom wykonane przez siebie upominki- gipsowe  świeczniki i magnesy na lodówkę samodzielnie pomalowane.

W grupie czterolatków u naszych Stokrotek, część artystyczna dla dziadków rozpoczęła się o godzinie 10:15. Stokrotki podczas występu wcieliły się w role niedźwiadków oraz myszek, które marzyły o tym aby zjeść smakołyki od swojej babci niedźwiedzicy oraz babci myszki. Dzieci zaprezentowały piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Nie zabrakło życzeń „Niech nam żyje Dziadek, Babcia, niech im zdrowie służy, niechaj uśmiech mają zawsze, aż po same uszy…” oraz zimowego tańca z dzwoneczkami. Stokrotki zaprezentowały swoim dziadkom piosenkę pt. ” My Family” w języku angielskim, po czym wręczyły Babciom oraz Dziadkom specjalne upominki w postaci dyplomu, który przygotowały przy pomocy pań wychowawczyń i swoich Rodziców. Na samym końcu dzieci zaprosiły wszystkich na słodki poczęstunek. To był wyjątkowy i radosny czas dla wszystkich.

O godzinie 10:30 zaprezentowały się nasze Niezapominajki 3-latki. Uroczystość rozpoczęła się od powitania krótkim wierszem wyrecytowanym przez Zosię, Dominika, Marcina i Alana. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę pod tytułem ,, Ulepiła Hanka małego bałwanka” ,, My Teddy Bear” po czym wyrecytowały wiersz pt. ,,Dla Babci i dla Dziadka”. Uroczystość zakończyła się zaproszeniem na słodki poczęstunek poprzez grę na kuchennych instrumentach (łyżki, pokrywki, miski) do piosenki pt. ,,Łyżki”. Nie zabrakło oczywiście uroczystego ,,STO LAT”

To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Przedszkolaków przygotowały wychowawczynie:

Niezapominajki – Katarzyna Pietrzak, Jolanta Zwierz

Stokrotki – Anna Ościłowska, Monika Arent

Koniczynki – Anna Skrzoska, Barbara Wojtasik

W przygotowaniach pomogły panie Ania Frankiewicz,

Basia Sosna, Bogusia Jachimowska

Wystrój auli Barbara Sosna