Debata o cyberprzemocy

Dnia 12 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się debata na temat bardzo powszechnego problemu, z którym borykają się uczniowie – cyberprzemocy. W debacie udział wzięli uczniowie klas siódmych, a ekspertami w tej dziedzinie byli komendant powiatowy Pan Michał Zapolski, podkomisarz Pan Tomasz Czerwiński,  aspirant Pani Katarzyna Marczyk, sierżant sztabowy Pan Zbigniew Wiewióra, post. Pani Klaudia Piór, Pan Grzegorz Koniszewski – zajmujący się ochroną danych osobowych w Urzędzie Miasta, swoją obecnością zaszczycił nas także Burmistrz Pan Marek Charzewski.

Na początku uczniowie wysłuchali prelekcji Pani Marczyk na temat zagrożeń w internecie, dowiedzieli się także jak wyglądają statystki tego zjawiska na terenie Malborka. Później przyszedł czas na rozmowę i zadawanie pytań. Uczniowie pytali głównie o konsekwencje za stosowanie cyberprzemocy, o to jak się przed nią ustrzec i gdzie szukać pomocy, co jest dozwolone w internecie, a za co mogą być ukarani. Na wszystkie pytania młodzież otrzymała wyczerpujące odpowiedzi.

Organizatorami debaty była Komenda Powiatowa Policji w Malborku we współpracy z pedagogami szkolnymi.

Pedagog – Patrycja Biegańska-Stawicka