Co pasuje do pory roku?

17 czerwca przedszkolaki z grupy Koniczynek rozmawiały o czterech porach roku. Charakteryzowały każdą z pór, wymieniały je w odpowiedniej kolejności. Pani Basia Wojtasik zaprezentowała dzieciom obrazki przedstawiające przyrodę w czterech porach roku. Dzieci przeliczały obrazki, określały porę roku, z którą można skojarzyć ilustrację. Zaprosiła maluchy do zabawy dydaktycznej – Co pasuje do pory roku? Podzieliła dzieci na 4 zespoły. Uczestnicy zabawy dobierali obrazki i kładli je we wnętrzu właściwej obręczy. Podczas wybierania ilustracji dzieci naradzały się ze sobą w razie jakichkolwiek wątpliwości. Wszystkie zespoły spisały się na medal. Następnie przedszkolaki wspominały sobie wydarzenia z życia przedszkolnego – Co robiliśmy jesienią, zimą i wiosną? Wypowiadały się, porządkowały czasowo wydarzenia. Cieszyły się z nadchodzącej pory roku – lata. Na zakończenie bawiły się bańkami mydlanymi i pracowały z kartą pracy  – zadaniem grafomotorycznym związanym z latem.