British Christmas u Stokrotek

Dnia 17.12.2018r. Stokrotki miały lekcję języka angielskiego z p. Małgorzatą Szumską, mamą Alicji. Nauczycielka wraz  z dwoma uczennicami z klasy 3 gimnazjalnej – Alicją i Oliwią wprowadziły dzieciom słownictwo dotyczące świąt – m.in. Santa Claus, Christmas tree, Snowman, presents oraz opowiedziały dzieciom o  tradycjach świątecznych w Wielkiej Brytanii. Dzieci dowiedziały się, że w Anglii prezenty są pod choinką dopiero 25 grudnia rano, a Mikołaj zostawia małe upominki w specjalnej świątecznej skarpecie, która wisi nad kominkiem. Dzieci wskazywały odpowiednie słówka na specjalnie przygotowanym plakacie, grały w „What is missing” , w głuchy telefon- „Chinese whispers” oraz w zabawę „Ciepło- Zimno- Hot and Cold” w języku angielskim. Dla dzieci było to ciekawe doświadczenie i chętnie brały udział w zabawach przygotowanych przez starsze uczennice. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i wróciły do domów z nową wiedzą.