Brawo Pływacy!

W dniu 19.03.2019 roku w Kościerzynie odbył się Finał Pływackich Sztafet w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do finału awansowało 10 najlepszych sztafet województwa pomorskiego, w tym sztafeta  dziewcząt  i chłopców z naszej szkoły. Dwa tygodnie wcześniej obie sztafety w półfinale wojewódzkim w pięknym stylu pokonały szkołę z Kwidzyna zajmując I miejsce zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców. Awans do ścisłego finału obu ekip był już sam w sobie dużym sukcesem gdyż o prym w województwie walczą raczej szkoły sportowe specjalizujące się w pływaniu. W tym roku do grona najlepszych dołączyli także nasi uczniowie i okazali się wielką niespodzianką tych finałów. Dziewczęta zajęły wysokie 4 miejsce na 10 startujących ekip pokonując między innymi szkoły sportowe z Człuchowa i Starogardu Gdańskiego. Zabrakło im naprawdę niewiele by cieszyć się z brązowego medalu. Do klasyfikacji medalowej zaliczały się także starty indywidualne i tutaj nasze uczennice pokazały naprawdę wysoką klasę. Nadia Walentynowicz wywalczyła tytuł Mistrzyni Województwa w stylu grzbietowym zdobywając złoty medal na dystansie 50 m, Magda Mroczek uzyskała tytuł Vice mistrzyni Województwa i srebrny medal w stylu dowolnym  a Klaudia Wolanin zdobyła srebrny medal i tytuł vice – mistrzyni w stylu motylkowym. Dodajmy, że dziewczęta były najmłodszym startującym rocznikiem 2005, który rywalizował z zawodniczkami 2004 i 2003 roku ze szkół sportowych o profilu pływackim. Największą niespodziankę zrobiła wszystkim sztafeta pływacka chłopców z SP5. Nasi pływacy ukończyli rywalizację na III miejscu na 10 startujących sztafet, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Województwa i pokonując utytułowane szkoły pływackie z Lęborka, Starogardu Gdańskiego oraz Człuchowa.

Skład reprezentacji dziewcząt: Magda Mroczek, Natalia Krzyżanowska, Weronika Marchlewska, Nadia Walentynowicz, Weronika Kubicka, Julia Więckiewicz, Klaudia Wolanin, Wiktoria Marciniak

Skład reprezentacji chłopców: Mikołaj Szraga, Piotr Zakrzewski, Nikodem Hermanowicz, Jan Grochecki, Cezary Gwiazdowski, Jan Rażewski, Filip Tomaszewski, Jakub Grapentyn

Wszyscy zawodnicy i zawodniczki to wychowankowie sekcji pływackiej MalWOPR oraz Szkółki Pływackiej Delfin.

Opiekunami podczas zawodów byli: Monika Walentynowicz, Aldona Jaroszewska oraz Pani Wiesława Mroczek , której szczególnie dziękujemy za poświęcony czas i serce.